Miért nem született petíció, amikor az izraeli miniszterelnök Budapestre látogatott?

Nem lenne rossz közös pontot találni valahol az embertelenség ellenében, hiszen, ha mindig csak az egyik oldal szenvedését ismerjük el.

„Valószínűleg Rakkában fog meghalni” az a mintegy kétezer dzsihadista, akiket az amerikaiak által támogatott Szíriai Demokratikus Erők vettek körül – jelentette ki Brett McGurk amerikai különmegbízott.
Körülbelül kétezer iszlamista harcolhat még a szíriai Rakkában, az Iszlám Állam fővárosában az amerikaiak által támogatott Szíriai Demokratikus Erők (SDF) ellen – nyilatkozta Brett McGurk, a szélsőségesek ellen küzdő nemzetközi koalícióhoz delegált amerikai különmegbízott.
McGurk hozzátette: „Ők valószínűleg Rakkában is fognak meghalni”
A diplomata szerint az SDF-nek a város mintegy 45 százalékából sikerült kiűznie az Iszlám Államot, a terrorszervezet által ellenőrzött területek pedig mintegy 70 ezer négyzetkilométerrel csökkentek. Az IÁ Irakban korábbi területeinek 78 százalékáról, Szíriában pedig 58 százalékáról szorult ki. A koalíciós erők minden katonai művelet előtt körbeveszik a célterületet, így elérve, hogy az Iszlám Állam soraiban harcoló külföldi harcosok semmiképpen se szökhessenek el.
A török haderővel együttműködve lezárták a szír-török határ egészét, meggátolva, hogy újabb dzsihadisták kerüljenek Nyugatra. A harctéren talált adathordozók, mobiltelefonok, címlisták alapján az Iszlám Állam 19 ezer harcosát azonosították név szerint. Az adatbázist az Interpollal is meg fogják osztani.
McGurk szerint Washington és Moszkva között – a diplomácia feszültség ellenére – működnek a kétoldalú megállapodások, melyek megakadályozzák, hogy Szíriában ne legyen konfliktus az amerikai és orosz haderő között, és ne történjenek balesetek sem.
(MTI)